PONS 21

MOST 21. století

Zasedání výkonné rady PONS 21

Dne 24. 2. 2014 zasedala v Brně naše výkonná rada. Zúčastnili se všichni členové a rozhodně se celý večer nenudili. Bodů na jednání byl dostatek, kávy rovněž, a tak když naši indičtí přátelé vstávali stavět školu, my jsme začínali o ní snít…

Výkonná rada prodiskutovala shrnující zprávu předsedy o výsledcích a činnosti sdružení v roce 2013 a s radostí konstatovala, že kdyby byl každý rok takový, tak toho stihneme ještě hromadu udělat nejen v Mansapuru, ale i na dalších místech, kde je vzdělávání potřeba!

Předseda dále informoval o současném stavu výstavby školy a zprávách od dohlížejících sester a z biskupství. Práce na stavbě nyní zpomalil velký nedostatek vody. Ten pravděpodobně potrvá do období dešťů, které začínají v červnu. Z tohoto důvodu nelze očekávat využití části školy v tomto roce. O stavu výstavby budeme dále dostávat průběžné zprávy a informovat vás o nich na našich webových stránkách a v Katolickém týdeníku.

Při plánování činnosti na rok 2014 se hlavně probíraly návrhy zpracování přílohy Katolického týdeníku o výstavbě školy a stavu sbírky Hledáme 1000 Marií. Důležitým bodem jednání byla i činnost Klubu přátel PONS 21. Ten má nyní asi 25 členů a jsme jim velmi vděčni za pravidelnou podporu naší činnosti. Na tomto místě připomínáme, že členem Klubu přátel PONS 21 se může stát každý, kdo pravidelně měsíčně přispívá nejméně 50 Kč. Vzhledem k neúplným informacím na výpisech z banky vybízíme stávající členy, aby se nám jakýmkoliv způsobem přihlásili a my jsme mohli všechny kontaktovat, informovat a zvát na naše akce.

První akcí tohoto roku je naše pozvání na koncert v Neratově v Orl. horách dne 3. 5. 2014 v 14:00. Jedná se o koncert Ave Maria a nejkrásnější spirituály – vystoupí mezzosopranistka Edita Adlerová s klavírním doprovodem. Vstupné pro členy Klubu PONS 21 je zdarma. Po koncertu chystáme posezení u kávy a zpráv z Indie. Pokud nemůžete cestovat do Orlických hor, nezoufejte, v srpnu očekáváme návštěvu z Indie v Brně a na podzim plánujeme setkání klubu v Brně. Pokud si výlet do Neratova uděláte, budeme velmi rádi a prosíme o naše včasné kontaktování, abychom mohli zajistit vše potřebné. Těšíme se na vás v celém roce 2014 a zachovejte nám přízeň! Děkujeme.